خرید و ثبت دامنه

خرید و ثبت دامنه

دامنه یکی از پرکاربردترین مسائل و پراهمیت‌ترین جزء دنیای اینترنتی است. با خرید و ثبت دامنه شما می‌توانید به‌راحتی یک مغازه در گوگل بخرید. هرکسی که بخواهد یک سایت اینترنتی در گوگل داشته باشد و آن را به صفحات اول نتایج جستجو بیاورد، باید یک دامنه برای خودش داشته باشد. شرکت روناک یکی از بزرگ‌ترین و بهترین شرکت‌هایی است که می‌تواند به شما در زمینه خرید و ثبت دامنه کمک کند. تمامی قیمت‌های خرید و ثبت دامنه در سایت روناک هاست منصفانه و مناسب است و ما به‌صورت 24 ساعته می‌توانیم پشتیبان شما باشیم و به سوالاتتان پاسخ دهیم.

دامنه دلخواه خود را جستجو و ثبت کنید

لیست قیمت تمامی پسوند های دامنه ها

پلن ها و قیمت ها

پسوند

قیمت (تومان)

دوره ثبت

حداکثر زمان قابل ثبت

IR

40,000

یکساله

پنج سال

COM

800,000

یکساله

ده سال

NET

1,110,000

یکساله

ده سال

ORG

580,000

یکساله

ده سال

INFO

340,000

یکساله

ده سال

XYZ

199,000

یکساله

ده سال

SITE

99,000

یکساله

ده سال

SPACE

99,000

یکساله

ده سال

SBS

99,000

یکساله

ده سال

FUN

99,000

یکساله

ده سال

CFD

99,000

یکساله

ده سال

TOP

199,000

یکساله

ده سال

SHOP

199,000

یکساله

ده سال

PRO

340,000

یکساله

ده سال

بسته پایه

خدمات پکیج استارت
$ 12
99
ماهانه
 • فضای دیسک 5 گیگابایت SSD
 • پهنای باند نامحدود
 • قابلیت میزبانی 2 دامنه
 • حساب های ایمیل نامحدود
 • دامنه IR رایگان
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • آپتایم 99 درصد

بسته حرفه ای

خدمات بسته کسب و کار
$ 17
99
Monthly
 • فضای دیسک 5 گیگابایت SSD
 • پهنای باند نامحدود
 • قابلیت میزبانی 2 دامنه
 • اکانت ایمیل نامحدود
 • دامنه رایگان
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • آپتایم 99 درصد
Popular

بسته نامحدود

خدمات بسته سازمانی
$ 24
99
Monthly
 • فضای دیسک 5 گیگابایت SSD
 • پهنای باند نامحدود
 • قابلیت میزبانی 2 دامنه
 • اکانت ایمیل نامحدود
 • دامنه رایگان
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • آپتایم 99 درصد

چرا باید روناک هاست را انتخاب کنیم؟

0 M+

وب سایت نصب شده

0 K+

کاربر جدید هر ماه

0 M+

مشتری خوشحال

جستجو و ثبت دامنه

اگر بخواهید یک اسم دامنه را برای خود ثبت کنید باید اول مطمئن شوید که فرد دیگری آن را ثبت نکرده باشد. به همین دلیل باید با استفاده از کادر جستجو در زمان ثبت دامنه، استعلام مالکیت دامنه بگرید. این سیستم به شما کمک می‌کند که دامنه موردنظر خود را ثبت کنید. اگر اسم دامنه‌ای که در این کادر تایپ می‌کند از قبل ثبت‌شده باشد، در پایین کادر علامت غیرقابل خرید بودن دامنه را نمایش می‌دهد و اگر دامنه شما برای ثبت فعال باشد و شما بتوانید آن را خریداری کنید، به رنگ سبز و فعال بودن درمی‌آید و شما می‌توانید آن را به نام خود ثبت کنید و آن را به‌صورت آنلاین خریداری کنید.

جستجو و ثبت دامنه
دامنه چیست

دامنه چیست

همان‌طور که یک انسان به یک اسم و فامیلی نیاز دارد، سایت هم به یک دامنه و پسوند دامنه نیاز دارید. با استفاده از دامنه و پسوند دامنه مالکیت یک سایت و هویت اصلی آن مشخص می‌شود. خود دامنه که اسم سایت محسوب می‌شود مثل ronakhost و پسوند دامنه هم بعد از. دامنه می‌آید که به‌طورکلی به این صورت نوشته می‌شود: ronakhost.com. این اسم دامنه سایت ماست که می‌توانید آن را مثالی کامل در نظر بگیرید. البته باید در زمان ثبت دامنه به اسم آن دقت داشته باشید که یا اسم برند شما باشد و یا معنی کسب‌وکار شما را منعکس کند.

خرید و ثبت دامنه بین‌المللی

دامنه‌های بین‌المللی عملاً دامنه‌هایی با پسوندهای خارجی غیر از دامنه‌های ایرانی هستند. دامنه‌های ایرانی که پسوندی مثل.ir دارند که داخلی یا ایرانی حساب می‌شوند؛ اما دامنه‌های خارجی پسوندشان متفاوت است که از بهترین آن‌ها می‌توان به دامنه‌های.com,.net,.org,.co و خیلی‌های دیگر اشاره کرد. برای ثبت دامنه‌ای بین‌المللی نیازی به ارائه مدارک خاصی نیست و فرایند خرید آن‌ها ساده‌تر از دامنه‌های داخلی و ایرانی است.

خرید و ثبت دامنه بین‌المللی
 خرید و ثبت دامنه جهانی یا دات کام.com

 خرید و ثبت دامنه جهانی یا دات کام.com

یکی از رسمی‌ترین و جانی‌ترین دامنه‌های دنیا دامنه دات کام است. این دامنه که اکثر شرکت‌ها از آن استفاده می‌کنند می‌تواند کسب‌وکار شما را در چشم هر فردی به یک کسب‌وکار مطمئن تبدیل کند. به‌قدری اعتبار این پسوند دامنه بالاست که مردم فقط به خار دات کام بودن یک سایت از آن خرید می‌کنند. یا خدمات آن را سفارش می‌دهند؛ اما مشکل اصلی در زمان ثبت دامنه است، چراکه ممکن است دامنه‌ای که می‌خواهید آن را بخرید با پسوند دات کام وجود نداشته باشد. پس باید در زمان ثبت دامنه با پسند.com این نکته را در نظر بگیرید.

 

خرید و ثبت دامنه‌ای آر.ir یا فارسی

دامنه‌های فارسی و ایرانی همان دامنه دات آی آر یا.ir محسوب می‌شود. این دامنه‌ها عملاً مربوط به کشور ایران است و شما هزینه کمتری برای خرید آن پرداخت می‌کنید؛ اما فرآیند ثبت و تائید آن کمی از دیگر دامنه‌ها بیشتر است. همچنین باید برای یکسری از دامنه‌های ایرانی مدارک هویتی به سازمان ثبت دامنه‌های ایرانی یا ایرنیک به نام سایت nic.ir ارائه دهید. این سایت ثبت‌احوال دامنه‌های ایرانی پس حتماً برای خرید و ثبت دامنه ایرانی باید از قبل در این سایت ثبت‌نام کرده باشید.

خرید و ثبت دامنه‌ای آر.ir یا فارسی
ثبت دامنه از طریق انتقال دامنه

ثبت دامنه از طریق انتقال دامنه

بعضی از دامنه‌ها از قبل توسط افراد دیگر خریداری می‌شوند در این صورت اگر خیلی نیاز به آن دامنه داشته باشید می‌توانید با خریدار دامنه ارتباط بگیرید، آن را از او خریداری کنید. البته باید دقت داشته باشید که هزینه ثبت دامنه از طریق انتقال دامنه فرقی با هزینه ثبت دامنه معمولی ندارد اما ممکن است که برای خرید دامنه از فرد دیگری که صاحب آن است، هزینه اضافی بابت دامنه به او پرداخت کنید؛ اما خب این روش هم یکی از روش‌هایی است که می‌توانید برای خرید دامنه استفاده کنید.

تمدید دامنه بعد از ثبت دامنه

حتماً باید در نظر داشته باشید که دامنه‌ای که می‌خرید برای مدت‌زمان محدود و مشخصی تحت مالکیت شماست و حتماً باید پس از ثبت دامنه به فکر تمدید آن باشید. باید حتماً از زمان منقضی شدن دامنه خود اطلاع کافی داشت باشید تا بتوانید دامنه خود را از طریق پنل کاربری خود تمدید کنید. البته اگر دامنه را سالانه بخرید باید این کار را هرسال انجام دهید و اگر درصورتی‌که 5 ساله ثبت کنید باید این کار را هر 5 سال یک‌بار انجام دهید

تمدید دامنه بعد از ثبت دامنه
ثبت دامنه در سایت ایرنیک

ثبت دامنه در سایت ایرنیک

یکی دیگر از راه‌های ثبت و خرید دامنه ایران یا.ir از طریق سایت ایرنیک است. خرید دامنه در این سایت از دیگر سایت‌ها گران‌تر است و بهتر است برای خرید دامنه ایرانی خود از سایت‌هایی مثل سایت روناک هاست استفاده کنید. چون ما نمایندگی ثبت دامنه از شرکت ایرنیک را داریم، پس قیمت کمتری هم به شما می‌توانیم ارائه دهیم؛ اما خب مشکل خرید دامنه از ایرنیک این است که فقط می‌توانید دامنه‌های ایران را در این شرکت ثبت کنید و شما نمی‌توانید دامنه‌های خارجی مثل.com را از شرکت ایرنیک بخرید.

ثبت دامنه ارزان و رایگان

یک سری از شرکت‌های سیاست‌هایی دارند که به ازای خرید هر سرویس با قیمت‌های مختلف به شما یک دامنه رایگان ارائه می‌دهند. البته این دامنه اکثراً ایرانی و از نوع.ir است اما می‌توانید برای ثبت دامنه رایگان از سایت سازها یا شرکت‌های ثبت دامنه خارجی اقدام کنید؛ اما یک مشکل اصلی شما در این شرایط این است که دامنه رایگان می‌تواند هر زمانی از دسترس خارج شود و شما دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید. پس بهتر است که دامنه خود را به‌صورت دقیق و اصولی بخرید و ثبت کنید.

ثبت دامنه ارزان و رایگان
هزینه و قیمت ثبت دامنه یا خرید دامنه دات کام.com

هزینه و قیمت ثبت دامنه یا خرید دامنه دات کام.com

هزینه و یا قیمت ثبت دامنه‌های دات کام عموماً با نرخ سال 1401 از 250 هزار تومان به بالا شروع می‌شود. البته باید مالیات بر ارزش‌افزوده هم به آن اضافه کرد. البته شما می‌توانید در جدول قیمت دامنه‌ها در زمان خرید دامنه از قیمت‌های بروز شرکت روناک هاست مطلع شوید؛ اما می‌توانید اطمینان داشته باشید که تمامی سرویس‌های ما با کمترین قیمت ممکن و بهترین کیفیت در اختیار شما کاربران عزیز قرار می‌گیرند.

 

هزینه و قیمت خرید و ثبت دامنه دات آی آر.ir

هزینه خرید دامنه‌های دات آی معمولاً از 14 هزار تومان شروع می‌شود. البته اگر دامنه‌های خود را از افراد دیگری بخواهید بخرید که قبلاً آن را ثبت کرده‌اند، شاید ممکن است که مبلغ بیشتری برای آن بپردازید.

هزینه و قیمت خرید و ثبت دامنه دات آی آر.ir
چگونه در روناک هاست دامنه ثبت کنیم

چگونه در روناک هاست دامنه ثبت کنیم

به‌راحتی می‌توانید پورتال مشتریان در منو بالای سایت مراجعه کنید یا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه پرتال مشتریان بروید. سپس اسم دامنه خود را به همراه پسوند موردنظر در کادر جستجو وارد کنید بعد از استعلام مالکیت دامنه خود که مطمئن شدید برای خرید فعال است، نسبت به خرید و سفارش دادن آن اقدام کنید. بعد از ساخت حساب کاربری و پرداخت، دامنه به پنل کاربری شما اضافه خواهد شد و می‌توانید برای استفاده از آن به‌عنوان اسم سایت خود اقدام کنید.

ثبت دامنه با پسوند دلخواه مثل.org یا.net

دامنه‌های دیگری هم وجود دارند که می‌توانید نسبت به خرید و ثبت آن‌ها اقدام کنید. از این نوع دامنه‌ها می‌توان به دامنه‌های.net یا.org اشاره کرد. البته این دامنه‌ها معمولاً برای شرکت‌های خاص مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ اما اصلی‌ترین دامنه‌هایی که ما پیشنهاد می‌کنیم شما بخرید، دامنه‌های.ir و.com است. معمولاً اگر هر سایتی که می‌خواهید آن را طراحی کنید باید هم دات کام آن را ثبت کنید و هم دات آی آر آن را.

ثبت دامنه با پسوند دلخواه مثل.org یا.net
روناک هاست بهترین شرکت ثبت دامنه

روناک هاست بهترین شرکت ثبت دامنه

شرکت روناک هاست بیش از چندین سال است که سابقه فروش دامنه و سرویس‌های میزبانی وب و هاست و سرورهای اختصاص و مجازی را انجام داده است. همچنین وبلاگ آموزشی روناک هاست بیش از هزاران مقاله آموزشی دارد که می‌تواند برای شما بسیار آموزانده و کاربرید باشد. ما به‌تمامی سؤالات شما از قبل از ثبت دامنه تا پایان آن پاسخ می‌دهیم و می‌توانیم به‌صورت همیشگی پشتیبان شما باشیم.

سوالات متداول قبل از خرید و ثبت دامنه در سایت روناک هاست

دامنه، آدرس الکترونیکی یا آدرس وبسایتی است که برای دسترسی به یک وبسایت استفاده می‌شود. به عنوان مثال، در “www.example.com”، “example.com” بخش دامنه است.

شما می توانید به راحتی و با چند کلیک از طریق همین صفحه (بالای صفحه) دامنه مورد نظر خود را جستجو کنید و در صورت آزاد بودن آن را خریداری و ثبت نمایید.(دامنه ای آزاد است که از قبل خریداری و ثبت نشده و در حال حاضر هیچ مالکی نداشته باشد)

هزینه خرید یک دامنه ممکن است بسته به نوع دامنه و شرکت ثبت دامنه متفاوت باشد. برخی از دامنه‌ها ممکن است ارزانتر باشند و برخی دیگر هزینه بیشتری داشته باشند. معمولاً برای دامنه‌های معمولی مانند “.com”، هزینه سالیانه در حدود ۱۰ تا ۵۰ دلار است.

پس از خرید دامنه، زمانی که دامنه شما فعال می‌شود، بسته به شرکت ثبت دامنه و روند ثبت ممکن است متفاوت باشد. برخی از دامنه‌ها در عرض چند دقیقه فعال می‌شوند، در حالی که برای برخی دیگر ممکن است تا چند ساعت یا حتی چند روز زمان ببرد.

بله، شما می‌توانید دامنه‌های چندگانه داشته باشید. می‌توانید دامنه‌های مختلفی با افزونه‌های مختلف (مانند .com، .net، .org و غیره) را ثبت کنید و آنها را به یک وبسایت یا سرویس آنلاین متصل کنید.

بله، ممکن است دامنه‌ای که قبلاً ثبت شده است را خریداری کنید. در برخی از موارد، افرادی که دامنه‌های را قبلاً ثبت کرده‌اند، آنها را به فروش می‌رسانند. معمولاً برای خرید دامنه‌های ثبت شده، شما باید با فروشنده تماس بگیرید و قیمت و شرایط خرید را مذاکره کنید.

همین حالا دامنه مورد نظر خود را ثبت کنید

برای خرید یا ثبت دامنه خود فقط کافیست روی دکمه زیر کلیک کنید