قوانین و مقررات روناک هاست

 •  مجموعه روناک‌هاست(شرکت ارتباط گستران روناک) تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد، لذا تمامی کاربران این مجموعه نیز بلااستثنا باید قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران را رعایت نمایند، در غیر اینصورت از ارائه سرویس و خدمات معذور خواهیم بود و مسئولیت و عواقب آن برعهده کاربر می‌باشد.
 •  با پذیرش قوانین، کاربر متعهد می‌شود که مسئولیت استفاده از تمام تجهیزات، زیرساخت‌ها و سرویس‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را پذیرفته و هرگونه سوءاستفاده از سمت خود و کاربرانش به عهده‌ی وی بوده و درصورت نیاز باید حداکثر همکاری با روناک‌هاست و مراجع قانونی ذیصلاح را داشته باشد.
 • روناک‌هاست حامی قانون کپی‌رایت بوده و اهمیت و ارزش تولید آثار هنری، نرم‌افزاری و …(که دارای مجوز معتبر می‌باشند) را درک می‌کند و نهایت همکاری بابت جلوگیری از نقص قانون کپی‌رایت را با مراجع ذیصلاح و صاحبان آثار خواهد داشت.
 • کاربر متعهد می‌گردد که هرگونه محتوای غیراخلاقی، بدافزار، محتوای شامل عدم رعایت قانون کپی‌رایت و … را اکیدا در هاست، سرورو یا هریک از سرویس‌های روناک‌هاست قرار ندهد و هرگونه‌ مشکلات قانونی، مالی و معنوی به عهده‌ی وی خواهد بود.
 • هریک از کاربران باید پرداخت صورتحساب خود را فقط با کارت بانکی که به نام خود شخص می‌باشد انجام دهد، زیرا در صورت نیاز به بازگشت وجه، صاحب حساب پرداخت‌کننده، مالک شماره تلفن همراه وریفای شده و صاحب حساب دریافت‌کننده مبلغ بازگشت وجه باید یک شخص واحد باشد.
 • درگاه پرداخت پس از پرداخت موفقیت‌آمیز باید به وبسایت روناک‌هاست ریدایرکت(بازگردانی) شود، هرگونه اختلال اینترنت، مرورگر کاربر و .. ممکن است باعث عدم ریدایرکت صحیح و عدم ثبت تراکنش در روناک‌هاست شود. در این مواقع لازم است تا با بخش‌ مالی از طریق تیکت و یا تماس تلفنی ارتباط برقرار کنید که راهنمایی و همکاری لازم را با شما داشته باشند.
 • ترافیک یک به یک در سرویس‌های هاست دانلود و هاست میزبانی وب غیرمجاز می‌باشد. با توجه به اینکه ماهیت هاست دانلود و هاست میزبانی به این صورت می‌باشد که کاربر فایل‌ها و محتوای مورو نیاز خود را یکبار روی هاست آپلود کرده و به دفعات از طریق کاربرانش دانلود و یا مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ پس هیچ هاست دانلود هاست میزبانی با این شکل مواجه نمی‌شود مگر اینکه مورد استفاده سوء قرار بگیرد.
 •  در سرویس هاست میزبانی بکاپ‌گیری از سمت روناک‌هاست به صورت منظم انجام‌ می‌شود(در سرویس‌هایی که بکاپ‌گیری رایگان دارند) اما با توجه به اهمیت موضوع، کاربر باید بکاپ را در بازه زمانی مورد نیاز خود در فضایی امن و در خارج از فضای هاست نگه‌داری کند در غیر اینصورت روناک‌هاست هیچ مسئولیتی در قبال این موضوع ندارد.
 • سرویس‌های خارجی(هاست، سرور، دامنه) با وجو تحریم‌های موجود و تحریم‌های احتمالی در آینده، اگر دچار اختلال و انقطاعی شوند، روناک‌هاست نهایت تلاش خود را برای رفع مشکلات انجام خواهد داد، اما در صورت همکاری نکردن بی‌دلیل دیتاسنترهای خارجی و در صروت عدم امکان پیگیری قانونی در کشور موردنظر، مسپولیتی بابت خسارت‌های مالی و معنوی وارد شده به عهده روناک‌هاست نمی‌باشد.

تبصره: اگر انقطاع و مسدود شدن سرور به دلیل عدم رعایت قوانین روناک‌هاست و یا قوانین کشوری که دیتاسنتر میزبانی سرور مورد نظر در آنجاست باشد، در اینصورت امکان هر گونه پیگیری از سمت روناک‌هاست وجود نخواهد داشت.

نکته: توجه داشته باشید که احترام به حقوق کاربران سرلوحه اجرایی تیم روناک‌هاست بوده و قوانینی مشابه مورد فوق‌الذکر در ابتدا جهت رفع ابهام کاربران عزیزمان می‌باشد؛ و نه اینکه فقط قصد سلب مسئولیت داشته باشیم.

 • ملاک احراز هویت در روناک‌هاست شماره تلفن همراه می‌باشد که از طریق پیامک احراز می‌گردد لذا کاربر متعهد می‌گردد پنل کاربری خود را در اختیار هیچ شخص دیگری قرار نمی‌دهد چون مسئولیت هرگونه سوءاستفاده احتمالی به عهده شخصی می‌باشد که شماره موبایل احراز شده در پنل دارد.
 • آپ‌تایم بودن سرورها و سرویس‌ها همیشه یکی از اصلی‌ترین دقدقه‌های کسب وکار آنلاین بوده و می‌باشد؛ اما همانگونه که تمامی متخصصان این حوزه می‌دانند که آپتایم بودن ۱۰۰درصدی سرویس‌ها غیرممکن است، بنابراین تیم روناک‌هاست تمام تلاش خود را برای رسیدن به این ایده‌آل انجام می‌دهد اما انقطاع به دلیل ارتقاهای سخت‌افزاری، شبکه، برق، تعویض تجهیزات قدیمی با تجهیزات جدیدتر و بروزتر و حتی گاها انقطاع پیشبینی نشده شبکه، برق و … امری اجتناب‌پذیر است و کاربر با پذیرفتن و آگاهی از این مورد هرگونه مسئولیت ثانویه و حق اعتراض و شکایت قانونی از روناک‌هاست این مورد از خود سلب نموده و باور دارد که تیم روناک‌هاست با مانیتورینگ و بررسی مستمر تمام سرویس‌ها تلاش خود را برای رسیدن به آپتایم ۱۰۰درصدی انجام می‌دهد.

توجه: سرویس‌های روناک‌هاست تا به امروز موفق به ارائه آپتایم بالاتر از ۹۹.۹ درصد شده است.

 • اطلاع‌رسانی جهت تمدید سرویس و پرداخت فاکتورها از طریق پیامک و ایمیل انجام می‌گردد اما از آنجاکه مسئولیت به خاطر سپردن زمان تمدید و پرداخت فاکتور بر عهده کاربر می‌باشد، لذا عدم دریافت ایمیل و پیامک به هر دلیل (مشکلات اپراتورهای ارسال پیامک، قرار گرفتن ایمیل در بخش اسپم و …) دلیل بر عدم آگاهی کاربر از زمان پرداخت صورتحساب تمدید نمی‌باشد.
 • در صورت عدم پرداخت صورتحساب تمدید در موعد مقرر، اگر هرگونه مشکلی در سرویس‌های کاربر پیش آید روناک‌هاست هیچ مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
 • در هنگام ثبت دامنه توجه داشته باشید اگر برنامه‌نویس، طراح وبسایت، دیجیتال مارکتر و … هستید و یا بنا به پوزیشن شغلی و حرفه‌ای، نیاز به ثبت دامنه برای شخص و یا شرکتی دیگر دارید، حتما اطلاعات فرد و یا شرکت مورد نظر را در هنگام ثبت دامنه وارد نمایید و یا از ساب‌اکانت (اکانت زیرمجموعه) استفاده نمایید.
  توجه: هرگونه عواقب و مسئولیت قانونی در ارتباط با دامنه بر عهده شخصی است که دامنه به نام او ثبت شده است پس حتما توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشید.
 • در مواقع اضطرار همکاران ما در بخش فروش و پشتیبانی فنی از طریق از طریق تیکت و یا تماس تلفنی با کاربران ارتباط برقرار می‌کنند. با توجه به اهمیت این موضوع (گاها ممکن است به دلیل ارتقاء نیاز باشد که سرویس کاربر برای مدت کوتاهی از دسترس خارج گردد) حتما ایمیل معتبر و شماره تلفن همراهی که همیشه در دسترس باشد در پنل کاربری ثبت نمایید چون تنها راه ارتباطی ما با شما تماس و تیکت می‌باشد.
 • در مواقع بروز حوادث و بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و … و ایجاد خسارت به دیتاسنتر و سرورهای ما به نحوی که باعث از بین رفتن کل یا بخشی از اطلاعات و محتوای کاربر شود، روناک‌هاست هیچ مسئولیت مادی و معنوی بر عهده نخواهد داشت.